+38 (098) 652 56 56 | +38 (093) 682 56 56

Інтернет-магазин

Замовити дзвінок

Одним із питань, котре цікавить клієнтів при виборі камери для відеоспостереження є те, з якої відстані можна розпізнавати дрібні деталі, ідентифікувати людину по обличчю, переглядати номерні знаки машин.

Такий параметр, як дальність розпізнання об’єктів не вказують при продажі камер. Але ознайомившись з характеристика камери, можна самому визначити приблизну відстань розпізнання об'єктів камерою.

Перше, на що хочеться звернути увагу, як не дивно, але розширення в пікселях, тобто загальна кількість пікселів на зображенні не є фактором при визначенні об’єктів на відстані. Значну роль при цьому відіграє тип матриці.

Є декілька типів матриці.

 • CMOS-матриці характеризуються високою швидкодією (до 500 кадрів в секунду), низькою енерговитратою, простотою та недорогими цінами, компактністю.
 • CCD-матриці мають високий діапазон чутливості, тому набагато рідше виникають труднощі з усуненням несправностей та збільшенням чутливості, в результаті якість отриманого зображення набагато вище, ніж у CMOS-матриці. Отже відеокамери CCD являється дорожчими у виробництві. В CCD-відеокамерах актуальна в тих випадках, коли потрібна висока якість зображення.
 • Super HAD CCD - це технологія з підвищеною чутливості матриці CCD. Super HAD (Hole-Accumulation Diode) - сенсор, що працює на напівпровідниках, які і покращують властивості камер. Super HAD CCD - це найбільш поширене рішення для кольорових аналогових камер відеоспостереження практично всіх світових виробників.
 • Sony Ex-View – фірмова матриця.

Найпопулярнішою є матриця із CMOS-технологією.

Не менш важливу роль має фізичний розмір матриці.

 • Що це таке?

Фізичний розмір матриці – це її довжина та ширина, що вимірюється в міліметрах. Але так склалося, що одиницею виміру розміру стали не міліметри, а у зворотній кількості дюйми.

Величина 1/3 - характерна для більшості стандартних камер, в більш дорогих моделях ця величина складає 1/2,8 а в професійних, інтелектуальних камерах відеоспостереження до - 1 / 1,7.

На цьому малюнку Ви можете переглянути розміри матриць сучасних камер.

В місцях зі слабкю освітленістю має вагоме місце така характеристика, як світлочутливість.

Одиницею вимірювання є Люкс. Світлочутливість матриці визначає можливість її роботи в умовах слабкого зовнішнього освітлення. З точки зору фізики це виглядає зовсім банально: чим менше світлової енергії досить для отримання зображення матрицею, тим вище її світлочутливість, але гнатися за високою чутливістю вже особливо не варто.

Справа в тому, що сучасні камери відеоспостереження успішно переходять в режими «день/ніч», при знижені освітленості, переводячи матрицю в режим чорно-білого зображення з більш високою чутливістю. Плюс автоматичне включення інфрачервоного підсвічування дає камерам можливість чудово знімати навіть в повній темряві.

Стандартним значенням у більшості сучасних відеокамер 0,01 – 0,07 Lux.

По факту, якщо взяти дві камери з харатеристиками 1 Мп, об’єктив 4 мм, розширення 1280х720 та 1 Мп, об’єктив 6 мм, розширення 1280х720, то обличчя людини можна буде розпізнати з відстані близько 5 та 7 метрів.

Відповідно розпізнати обличчя на камері з 2 Мп реально з відстані 7 м, в тому випадку, якщо розмір об’єктиву 4 мм. У камер із ширококутним об’єктивом в 2,8 мм момент розпізнання об’єкта відбувається на відстані від 3 до 5 метрів.

Оскільки ширококутний об'єктив в 90 ° розрахований на охоплення великої території, то за рахунок цього доводитися жертвувати деталізацією предметів на відстані.

Такі камери більше підходять для невеликих приміщень, кімнат та встановлюються в кутку, з метою охопити як найбільшу площу огляду.

Що стосується 4-х мегапіксельної камери, то знайому людину Ви зможете розпізнати на відстані більше 9 метрів, однак мова про ідентифікацію об’єктів на такій відстані вже йти не може, тому що предмет на зображенні занадто малий.

Наочно великої різниці між камерами не помітно, але якщо накласти зображення з різних камер один на одне, стає зрозумілою різниця в одержуваних зображеннях

Така ж різниця відчутна і в розмірі одержуваного зображення:

 • 1 Мп = 200 Кб;
 • 2 Мп = 400 Кб;
 • 4 Мп = 800 Кб.

Даний факт також стосується відеоархіву.

Підводячи підсумок, можна виділити той факт, що на матрицю великого розміру потрапляє більша кількість світла. Відповідно знімок буде яскравіше і чіткіше.

Збільшення розміру матриці збільшує вартість її виробництва, а, отже, камери з матрицями великого фізичного розміру коштуватимуть набагато дорожче своїх компактних аналогів.

Дізнатися більш детальніше про як правильно обрати камеру спостереження з потрібною для Вас матрицею можливо за телефоном, 093-682-56-56, або завітавши до нашого сервісного центру: м. Новоград-Волинський, вул. Героїв Майдану, 3, офіс, 3.

blog comments powered by Disqus

Підписка

 • Акція
  Online сервіс безкоштовно.

  26.11.18 26.12.18

  Online сервіс безкоштовно.

 • Акція
  Обміняй стару систему відеоспостереження на нову та отримай знижку!

  05.11.18 30.11.18

  Обміняй стару систему відеоспостереження на нову та отримай знижку!

 • Акція
  ЗРОБИ СОБІ ПОДАРУНОК ДО ДНЯ НАРОДЖЕННЯ

  26.11.18 26.12.18

  ЗРОБИ СОБІ ПОДАРУНОК ДО ДНЯ НАРОДЖЕННЯ

 • Акція
  Приведи друга та отримай на баланс бонус 50 гривень!

  05.11.18 30.11.18

  Приведи друга та отримай на баланс бонус 50 гривень!

 • Акція
  1С:Підприємство для малого бізнесу.

  21.10.18 30.11.18

  1С:Підприємство для малого бізнесу.

 • Акція
  Разом дешевше, економія 50%!

  06.11.18 30.11.18

  Разом дешевше, економія 50%!