+38 (098) 652 56 56 | +38 (093) 682 56 56

Інтернет-магазин

Замовити дзвінок

Найчастіше при покупці нового комп'ютера або ноутбука виникають незручності пов'язані з відсутністю потрібного пакету програмного забезпечення без якого не можлива, навіть, найпростіша робота на комп'ютері.

Всі безмежні можливості комп'ютера для вас недоступні без наявності потрібного набору програм. Ви не зможете подивитися улюблені фільми, обмінюватися повідомленнями з друзями в Інтернеті, скопіювати і обробити фотографію і багато чого іншого без відповідних програм.

На сьогоднішній день величезна кількість програмного забезпечення, доступна користувачам для вільної установки.

На сьогодні  величезна кількість програмного забезпечення, доступна користувачам для вільної установки. Як результат, люди завантажують нелегальні копії, збірники програм або різні “ломані”  програми. Взломують програму за допомогою “кряків”, тобто спеціальної програми, що дозволяє здійснити злом програмного забезпечення. Як правило, “кряк” доступний для масового використання.

Мало того, що «кряки» майже завжди встановлюються разом із вірусам. Більш того, за використання неліцензійного (піратського) програмного забезпечення загрожує кримінальна відповідальність, так як по суті це порушення авторських прав або крадіжка чужого майна. У чинному законодавстві України вказано в чому полягає суть авторських прав, способи захисту та відповідальність за порушення таких прав.

Діяти правомірно, тобто користуватися ліцензійними програмами означає бути впевненим у якості та безпеці продукту, що встановлений на Вашому ПК.

Всім відомо, що встановлювати ліцензійне програмне забезпечення часто «б’є по карману, тому деякі комп’ютерні шахраї взламують програми, підбирають до них ключи і т.д. та виставляють їх в Інтернет для «вільного» завантаження. Звичайно, взломати програму задача не з простих. Для цього потрібно мати багато навичок і досвіду.

Тому роблять вони це не від щирого серця, а із своєю користю. Тут є два варіанти розвитку подій: або цю так звану послугу замовили і заплатили за неї кошти, або у взломану програму «помістили» вірус і коли ви встановите цю програму на свій ПК, зловмисник буде мати доступ до всієї інформації, що міститься на вашому комп’ютері. Згідно до ст. 8 Закону України "Про авторське право і суміжні права", комп'ютерні програми являють собою об'єкт авторського права.

Відповідно до Закону виключно автору програми належить право використання, дозвіл використання іншими особами такими програмами. До якогось періоду в Україні авторське право було тільки гарно прописано на папері і зовсім не контролювалося з боку держави.

Однак, як то кажуть «не пройшло і 5-ти хвилин» як органи державної влади або правоохоронні органи почали здійснювати перевірки законності використання програмного забезпечення на підприємствах усіх форм власності та всі частіше винні притягуються до відповідальності.

Вигідніше купити ліцензію, чи оплатити штраф? Звучить дико, але в деяких все ж з’являлося таке питання в голові. І не раджу перевіряти це на всїй практиці, бо в кращому у Вашому гаманці тільки вітер зашелестить. А можна взагалі декілька років на небо в клітинку дивитися. Згідно з чинним законодавством України за порушення авторських прав передбачена наступна адміністративна і кримінальна відповідальність:

 • за незаконне використання - штраф від 170 грн. до 3400 грн. з конфіскацією носіїв контрафактних примірників (ст. 512 Кодексу про адміністративні правопорушення);
 • за незаконне відтворення, поширення - штраф від 3400 грн. до 51 000 грн., або виправних робіт до 2 років, або позбавлення волі на строк до 6 років, з конфіскацією носіїв контрафактних примірників (ст. 176 Кримінального кодексу України).

Конфіскація комп'ютерів, на яких є неліцензійне ПЗ, здійснюється на підставі ст. 260, ст. 265 КУпАП, Гл. 16, 17 КПК.

Як в бонус до цього «букету», автор програмного забезпечення в рамках цивільних правовідносин може подати до суду позов про стягнення з користувача неліцензійного програмного забезпечення грошової компенсації, і як показує судова практика, позов буде задоволений.

Як виявляють порушення авторських прав? Порушення авторських прав, як правило, виявляються під час різних перевірок. Відкрите кримінальне провадження, адміністративний або господарський процес проводять дані перевірки.

 • Право на здійснення таких перевірок мають:
 • Держінспектор з питань інтелектуальної власності;
 • Держслужба по боротьбі з економічною злочинністю;
 • Прокуратура, а також податкова інспекція.

Визначають ліцензійне програмне забезпечення ПК чи ні на підставі первинних документів. Наприклад, бухгалтерські документи, де фіксується покупка певного програмного забезпечення (податкова накладна, платіжне доручення і т.д. ), ліцензія, видана автором.

До ліцензії входить цивільний договір з автором, голограми, ліцензійний цифровий носій та інші письмові підтвердження.

Дізнатися більше про програмне забезпечення яке підійде саме Вам можливо за телефоном, 093-682-56-56, або завітавши до нашого сервісного центру "Asis".

blog comments powered by Disqus

Підписка

 • Акція
  Знижка - 10% на монтаж системи відеоспостереження.

  18.02.19 18.03.18

  Знижка - 10% на монтаж системи відеоспостереження.