+38 (098) 652 56 56 | +38 (093) 682 56 56

Інтернет-магазин

Замовити дзвінок

Обчислювальна техніка стала буквально частиною життя. Комп'ютери та планшети - неможливо уявити жодного дня, коли перед екраном вдалося провести лише пару хвилин, зазвичай час обчислюється годинами.

Всі прекрасно знають, що від довгої роботи за комп'ютером виникають різні проблеми зі здоров'ям. Стаття не буде зачіпати «неприємності» скелета, м'язової тканини, шлунково-кишкового тракту... Зупинимося на області зору.

Базові правила роботи за комп'ютером і скільки сидіти за комп'ютером?

Правила техніки безпеки, затверджені давно і майже не змінені донині, ясно свідчать:

 • При роботі за комп'ютером рекомендується робити обов'язкову перерву тривалістю 10-15 хвилин кожну годину роботи.
 • Кожні 4 години влаштовувати додатковий перерву, яка повинна тривати не менше 20 хвилин.
 • Працівникам, чия діяльність пов'язана з розумовою напругою або вимагає підвищеної концентрації уваги, дванадцяти хвилинні перерви слід робити кожні дві години.

Звичайно, розвиток техніки вніс деякі корективи. Але в цілому, рекомендації збереглися.

Під час перерв можна зробити легку гімнастику очей, на що докладніше зупинимося в кінці статті.

Як понизити шкоду для очей до мінімуму.

Падіння зору у людини - фізіологічний чинник, ніяк не пов'язаний з комп'ютером. Впливають різні комбінації впливів, які надає оточення, а також "режим використання очей". Зупинимося на цьому докладніше.

Вплив обладнання робочого місця.

 • Напружувати очі можна не тільки через деталі зображення, дрібного тексту або погано відсканованих документів. Сильно впливають фактори організації робочого простору.
 • Освітлення повинне бути в міру яскравим, приблизно відповідати освітленню монітора. Це стосується як природного, так і штучного освітлення.
 • При організації "вечірнього" світла слід уникати утворення яскравих світлових плям.
 • Відстань до монітора повинна становити мінімум 80 сантиметрів.
 • Рівень очей, оптимально, повинен знаходитися на тій же висоті, що і верхня рамка пристрою відображення інформації.
 • Підберіть крісло, стілець і стіл так, щоб не доводилося дивитися на монітор "з підлоба". Вірне положення погляду - прямо і злегка вниз.

Головне правило освітлення робочого місця - не повинно бути джерел світла яскравіше монітора, розташованого в області зору. Це стосується всього - ламп накалювання, вікон, відблисків на світлих стінах. Також, слід уникати падіння світла на поверхню екрану. Адже підібрати меблі і розташувати техніку на ній - простіше.

Постійні чинники.

Сьогодні екрани моніторів і дисплеї планшетів відображають кольори, максимально відповідні навколишньому скередовищу. Не потрібно напружувати очі, щоб розрізнити дрібні деталі, передача тонких відтінків кольору також знаходиться на прийнятному рівні.

Проблема в тому, що багато хто працює з неправильно налаштованими пристроями. Проведіть калібрування. Процедура проста, в інтернеті безліч елементарних програм, які дозволяють за лічені хвилини домогтися вірних параметрів відображення практично будь-якого пристрою.

Природно, бувають відхилення - багато моніторів фізично не здатні відобразити весь колірний спектр в однаковій мірі. Але - за допомогою програм калібрування можна значно поліпшити картинку на екрані.

Фізіологічний фактор.

Проблеми організації робочого місця та калібрування монітора - дрібниці, порівняно з пересиханням рогівки. Багато людей, працюючи за комп'ютером, просто забувають моргати. Особливо це провокують сучасні ігри, яскраві, динамічні, що відбирають всі ресурси уваги.

Правило просте - моргати кожні 2 секунди максимум. Поставте поруч метроном, організуйте звук на колонках, стежте за дитиною і відволікайте - що завгодно. Проблема пересихання очі - основна. Робоче місце, неправильний світло, погана картинка - все це, здебільшого, веде до того, що людина концентрується, широко відкриває очі, рідко моргає.

Гімнастика для очей.

Під час періодичних перерв зробіть легку розминку. Не потрібно терти очі. Підійдіть до вікна там, де ніхто не завадить.

Вправа проста- концентруйте погляд на кінчику носа протягом двох секунд. Потім різко переведіть погляд на об'єкт, що знаходиться в декількох сотнях метрів і намагайтеся його добре розгледіти. Вправа виконується пару хвилин або до легкої втоми очного яблука. Відмінно тренує м'язи управління кришталиком, покращує зір, чіткість сприйняття деталей.

Друга вправа- максимально проста. Робіть кругові рухи оком, вісімки, вигадуйте будь-які фігури. Мета - розім'яти м'язи, прикріплені до самого очного яблука.

Розслабляюча завершальна вправа- щільно закривайте очі і, коли темрява максимально "згуститься" - широко їх відкривайте. Це тренує діафрагму зіниці, змушує швидше реагувати і допомагає краще розрізняти кольори.

Дбайте про свій зір. Комп'ютер, найчастіше, тільки привід, зручна вершина, на яку можна все звалити. Робіть перерви, нескладні вправи, правильно організовуйте робочий простір.

blog comments powered by Disqus

Підписка

 • Акція
  Знижка - 10% на монтаж системи відеоспостереження.

  18.02.19 18.03.18

  Знижка - 10% на монтаж системи відеоспостереження.