+38 (068) 115 39 84 | +38 (093) 682 56 56

Інтернет-магазин

Замовити дзвінок

Іноді трапляється, що справний ноутбук, без збоїв пропрацював один-два роки, починає гальмувати, зависати, а іноді і вимкнутися.

Профілактична чистка ноутбука всередині від пилу, як правило, дозволяє повернути комп'ютеру працездатність, якщо перевстановлення програмного забезпечення не допомагає позбутися від проблем.

Чому? Все дуже просто. При виникненні подібних несправностей висока ймовірність, що причина збоїв в роботі комп'ютера - перегрів процесора.

Хоча експлуатація і передбачає мінімальне споживання енергії, за рахунок особливостей його конструкції при інтенсивній роботі центральний і графічний процесор відчутно нагріваються і вимагає додаткового охолодження. Для ціх цілей в кожному ноутбуці є спеціальна система, що складається з теплових трубок, що передають надлишкове тепло від процесорів до мідного холодного радіатора і вентилятора охолодження.

Саме охолоджуюча система час від часу і потребує чищення. Охолодження здійснюється за допомогою повітря, що надходить всередину комп'ютера через повітря забірник.

Найчастіше він розташований на нижній панелі корпусу. Тому виробники не рекомендують користувачам ставити працюючий апарат на килим або коліна: при цьому часто перекривається доступ повітря до охолоджуючої системі. А це, в свою чергу, може привести до перегріву активно працюють частин комп'ютера.

Коли ж ноутбук стоїть на столі, перешкод для охолодження не виникає. Однак в цьому випадку він на зразок пилососа збирає з поверхні столу пил, який осідає на лопатях вентилятора і між ребрами охолоджуючого радіатора, накопичується і ущільнюється. В результаті утворюється шар, що нагадує “войлок”.

Якщо вчасно не провести чистку ноутбука всередині, цей пил стає перепоною на шляху повітряного потоку і система охолодження перестає працювати.

 

При підвищенні температури вище допустимих значень вмикаються захисні механізми, внаслідок чого пристрій переходять в “щадящий” режим роботи або взагалі вимикається. Коли перегрів стає критичним, апарат, як правило, вимикається повністю. Таким чином, звичайний пил може служити причиною збоїв в роботі і привести до серйозної поломки, якщо його вчасно не почистити.

У чому небезпека перегріву?

Якщо ви беретеся за чистку ноутбука від пилу всередині вперше, а комп'ютер необхідно розібрати - від'єднати дисплей, клавіатуру, інші комплектуючі, то краще цього не робити самостійно. Без знання внутрішнього пристрою і практичного досвіду при повному розбиранні високий ризик пошкодження контактів і важливих деталей. Тому краще зверніться до послуг наших фахівців.

Як часто потрібна чистка ноутбука всередині?

 • Профілактична чистка від пилу повинна обов'язково проводитися не рідше одного разу на 1-1,5 року, а за певних умов експлуатації і частіше.

Терміни скорочуються, якщо:

 •  У будинку є домашні тварини. Чистка повинна бути проведена на 3-6 місяців раніше.+
 • Апаратом користується дитина. Проміжок між профілактикою скорочується на 1-2 місяці.
 • Ви живете на першому поверсі. В квартирі ремонт. У всіх цих випадках комп'ютер також бажано чистити частіше, зменшивши час між процедурами на 3 - 6 місяців.

Точніше термін чистки системи охолодження ноутбука можна визначити за такими ознаками:

 • Працюючи з простими офісними програмами, апарат всередині нагрівається понад 70-80 градусів Цельсія. Чистка необхідна.
 • Під час роботи ноутбук несподівано вимикається через перегрів. Відкладати чистку не рекомендується: при подальшій експлуатації в такому режимі високий ризик поломок дорогих пристроїв, ремонт яких виявиться значно дорожча за звичайну профілактики.
 • Портативний комп'ютер працює дуже повільно: продуктивність процесора автоматично знижується для запобігання перегріву. Показана чистка ноутбука від пилу. Визначити, чи є причиною гальмування роботи перегрів процесора можна, вимірявши його температуру за допомогою спеціальних програм.
 • Іноді перегрів всередині працюючого апарату можна визначити по зайвому нагріванню корпусу. У цьому випадку більш 5-ти секунд руку на ньому не неприємно тримати - обпікає. Якщо під час роботи корпус теплий - це нормально, якщо гарячий - швидше за все, пора чистити.

Якщо Вам потрібно почистити ноутбук або дізнатися більш детальну: завітайте до нашого сервісногно центру м. Новоград-Волинський, вул. Героїв Майдану, 3, офіс, 3, за телефоном 093-682-56-56 або замовляйте послугу на нашому сайті asivok.com

blog comments powered by Disqus

Підписка

 • Акція
  Online сервіс безкоштовно.

  28.05.18 28.06.18

  Online сервіс безкоштовно.

 • Акція
  ЗРОБИ СОБІ ПОДАРУНОК ДО ДНЯ НАРОДЖЕННЯ

  04.05.18 04.06.18

  ЗРОБИ СОБІ ПОДАРУНОК ДО ДНЯ НАРОДЖЕННЯ

 • Акція
  Приведи друга та отримай на баланс бонус 50 гривень!

  31.05.18 30.06.18

  Приведи друга та отримай на баланс бонус 50 гривень!

 • Акція
  1С:Підприємство для малого бізнесу.

  21.05.18 22.06.18

  1С:Підприємство для малого бізнесу.

 • Акція
  Разом дешевше, економія 50%!

  22.05.18 22.06.18

  Разом дешевше, економія 50%!

 • Акція
  Акція для підприємців:

  31.05.18 30.06.18

  Акція для підприємців: "Безпечний облік та звітність" !