+38 (098) 652 56 56 | +38 (093) 682 56 56

Інтернет-магазин

Замовити дзвінок

Кожен користувач знає про комп'ютерні віруси.

Багато хто стикався з ними і успішно займалися лікуванням свого комп'ютера від вірусів. Але у багатьох повідомлення про те, що їхній комп'ютер заражений вірусами, викликає реакцію «Все пропало!». Супротивника потрібно знати в обличчя!

Що таке комп'ютерні віруси?

Комп'ютерний вірус - вид шкідливого програмного забезпечення, здатного створювати копії самого себе і впроваджуватися в код інших програм, системні області пам'яті, завантажувальні сектори, а також поширювати свої копії по різноманітних каналах зв'язку.

На сьогоднішній день відомо понад 50 тисяч комп'ютерних вірусів.

Як правило, метою вірусу є порушення роботи програмно-апаратних комплексів: видалення файлів, приведення в непридатність структур розміщення даних, блокування роботи користувачів або ж приведення в непридатність апаратних комплексів комп'ютера. Навіть якщо автор вірусу не запрограмував шкідливих ефектів, вірус може приводити до збоїв комп'ютера через помилки, неврахованих тонкощів взаємодії з операційною системою і іншими програмами. Крім того, віруси, як правило, займають місце на накопичувачах інформації і споживають деякі інші ресурси системи.

Найпоширенішими каналами поширення вірусів є:

Дискети.

Найпоширеніший канал зараження в 1980-1990-і роки. Зараз практично відсутній через появу більш поширених і ефективних каналів і відсутності флоппі-дисководів на багатьох сучасних комп'ютерах.

Флеш-накопичувачі.

В даний час USB-флешки замінюють дискети і повторюють їх долю - велика кількість вірусів поширюється через змінні накопичувачі, включаючи цифрові фотоапарати, цифрові відеокамери, портативні цифрові програвачі, а з 2000-х років все більшу роль відіграють мобільні телефони, особливо смартфони (з'явилися мобільні віруси).

Електронна пошта.

Зазвичай віруси в листах електронної пошти маскуються під нешкідливі вкладення: картинки, документи, музику, посилання на сайти. У деяких листах можуть міститися дійсно тільки посилання, тобто в самих листах може і не бути шкідливого коду, але якщо відкрити таку посилання, то можна потрапити на спеціально створений веб-сайт, що містить вірусний код.

Системи обміну миттєвими повідомленнями.

Тут також поширена розсилка посилань на нібито фото, музику або програми, які в дійсності є вірусами.

Веб-сторінки.

Можливо також зараження через сторінки Інтернету за наявність на сторінках всесвітньої павутини різного «активного» вмісту.

Інтернет і локальні мережі (черви).

Черви - вид вірусів, які проникають на комп'ютер без участі користувача. Черв'яки використовують так звані «дірки» (уразливості) в програмному забезпеченні операційних систем, щоб потрапити до електронної пошти.

Asis бажає Вам бути обережним з підозрілими посиланнями та шкідливими сайтами.

blog comments powered by Disqus

Підписка

  • Акція
    Знижка - 10% на монтаж системи відеоспостереження.

    18.02.19 18.03.18

    Знижка - 10% на монтаж системи відеоспостереження.