+38 (098) 652 56 56 | +38 (093) 682 56 56

Інтернет-магазин

Замовити дзвінок

Процесор, як відомо, основа будь-якого персонального комп'ютера або ноутбука. Процесор виконує завдання програмного забезпечення, що використовується на комп'ютері або ноутбуці, обробляє дані і виконує обчислювальні операції. Тому зазвичай вибір комп'ютерних комплектуючих починається саме з вибору процесора. У даній статті будуть дані основні рекомендації по вибору процесора.

Багато хто вибирає процесор для свого комп'ютера або ноутбука, орієнтуючись тільки на його частоту. В основному відбір відбувається за принципом: більше - краще. Чи правильний такий підхід при виборі процесора? Не зовсім, адже крім тактової частоти процесор має безліч інших характеристик. Давайте подивимося на основні:

1. Архітектура, або кажучи по-іншому, внутрішня конструкція процесора.

Зверніть увагу, за якою технологією він зібраний, до якого сімейства належить, які набори інструкцій підтримує і т.д. Якщо ви модернізовуєте ноутбук або комп'ютер і вирішили поставити інший процесор, обов'язково подивіться на тип гнізда, в який він буде встановлений, інакше процесор не ввійде навіть фізично в нього.

2. Кеш пам'ять

Це окрема пам'ять процесора, в якій він зберігає часто використовувані дані. Чим вона більша, тим краще. У сучасному процесорі кеш пам'ять зазвичай трьохрівнева - перший рівень безпосередньо пов'язаний з його ядром і має найбільшу швидкодію, кожен наступій рівень кеш пам'яті в десятки або навіть сотні разів більший  за обсягом.

Саме його обов'язково вказують в описі процесора. Наприклад: Celeron 1.8 / 512KB / 800 MHz - означає, що частота процесора Celeron 1.8 GHz, а кеш пам'ять другого рівня 512 кілобайт, тобто 0,5 мегабайта. За сучасними мірками - це зовсім небагато, і вибирати процесор з меншою кеш пам'яттю небажано. Ну а, що означає третій параметр, після похилої риски? - запитаєте ви.

3.Зовнішня частота процесора.

Точніше, частота його зовнішньої шини - магістралі через яку дані «течуть» до процесора і назад. Чим ця частота вище, тим краще, однак, вирішивши поміняти старий процесор на своєму комп'ютері або ноутбуці, обов'язково дізнайтеся, чи підтримує його частоту ваша системна плата.

4. Тепловиділення.

Залежить не тільки від потужності процесора, але і від технології його виготовлення. В першу чергу на тепловиділення слід звернути увагу при заміні процесора в ноутбуці.

Так як в звичайному комп'ютері система охолодження може бути легко замінена на більш потужну (і відповідно громіздку), то в ноутбуці розміри його корпусу навряд чи дозволять це зробити.

Це лише основні параметри процесора, однак, вони, як і його тактова частота, мають далеко не останнє значення.

Бажаєте купити новий комп’ютер, модернізувати старий звертайтеся за безкоштовною консультацією 093 682 56 56, або завітайте до нашого сервісного центру м. Новоград-Волинський, вул. Героїв Майдану, 3, офіс 3. Зрадістю Вам допоможемо.

blog comments powered by Disqus

Підписка

  • Акція
    Знижка - 10% на монтаж системи відеоспостереження.

    18.02.19 18.03.18

    Знижка - 10% на монтаж системи відеоспостереження.